Niebieski krzyż
Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.
Niebieski krzyż

Przesłanie akcji Anielski Patron

Drodzy Kapłani, kochani Czciciele św. Michała Archanioła! 

wciąż pobrzmiewają w naszych uszach słowa Ojca Świętego Franciszka, który podczas ostatnich Światowych Dni Młodzieży zachęcał nas do robienia Bożego „rabanu” we wszystkich kościołach parafialnych. Wezwanie to wymownie łączy się z pragnieniem papieża Leona XIII, który dążył do tego, aby na całym świecie po każdej Mszy Świętej odmawiano napisaną przez niego modlitwę do św. Michała Archanioła

 

Papież Franciszek św. Michal Archanioł

 

Wróćmy do korzeni! 

Mimo że zwyczaj tej modlitwy zarzucono po Soborze Watykańskim II, dziś wyraźnie widzimy, że istnieje potrzeba powrotu do modlenia się za wstawiennictwem św. Michała Archanioła właśnie we wspólnotach eucharystycznych. Takie pragnienie pojawiło się nie tylko w gronie duchownych, ale i wśród wiernych, którzy niejednokrotnie proszą swoich proboszczów o to, aby w ich parafiach na zakończenie każdej Mszy Świętej odmawiano modlitwę zaczynającą się słowami:„Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…”. 

Parafii, które przywróciły tę tradycję wciąż przybywa, jednak inicjatywa ta nie dotarła jeszcze wszędzie. Z Waszą pomocą jest to jednak możliwe! Dzięki Wam, drodzy Kapłani i Czciciele św. Michała Archanioła, cała Polska może schronić się pod opiekuńcze skrzydła Wodza Niebieskich Zastępów

Drodzy Kapłani! 

Zatroszczcie się o to, aby wierni przekonali się, że nie są osamotnieni w codziennych zmaganiach z pokusami i siłami zła. Opowiedzcie swoim parafianom o św. Michale Archaniele i zachęćcie ich do wspólnej modlitwy za jego wstawiennictwem na zakończenie każdej Mszy Świętej! 

Drodzy Bracia i Siostry! 

Miejcie odwagę, by zachęcać swoich proboszczów i członków rad parafialnych do wprowadzenia modlitwy do św. Michała Archanioła po każdej Mszy Świętej! Wasz głos głos się liczy – niech będzie słyszalny! 

Bądźmy dzielnymi wojownikami! 

Więcej informacji oraz materiały, które pomogą Wam w prowadzeniu tej inicjatywy, znajdziecie na naszej stronie internetowej. Wspólnie stańmy u boku Księcia wojska niebieskiego i poprośmy go o opiekę! 

Promuj tę akcję!

Inne możliwości współpracy…

Dołącz do Nowenny!

wielka nowenna

Powstaje Anielski Film!

Anielski Film

Partnerzy akcji:

kjb

nasz dziennik

nowenna pompejanska

egzorcyzmy

czasopismo rozancowe

zywy rozaniec

egzorcysta